JSA Camel Stage – 20 років життя! НАЙПРОСТІШИЙ ДИЗАЙН СЦЕНИ.

Двадцять років тому почалося життя простої конструкції сцени, що отримала назву JSA Stage Camel. Ідея цього дизайну народилася в 1998 році, коли компанія JSA провела переговори в московському офісі компанії MOMENTUM що входив до міжнародного рекламного агентства McCann Erickson. Темою зустрічі стало обговорення організації та технічного супроводу промо-туру світового тютюнового бренду Camel. Це повинна була бути російська частина міжнародного музичного проекту популярних сигарет під слоганом «Все можливо!».

У той час на російському ринку не було достатньо розвинутого сценічного сервісу. JSA була першою і єдиною компанією, що надавала професійні послуги в цьому секторі. На той час у компанії вже був великий набір конструкцій Layher, але все ще не було простих дахових систем з алюмінієвих ферм. Та й в цілому на ринку ні у однієї з технічних компаній таких спеціальних конструкцій теж не було.

Для даного туру необхідно було мати кілька невеликих сцен розміром приблизно 8 х 6 м – які повинні були бути компактними, надійними і що швидко збираються, без використання підйомних механізмів і простими в обслуговуванні. На складі JSA було багато різних елементів будівельних лісів Layher. І для вирішення цієї проблеми Олександр Стрижак придумав оригінальний дизайн сцени, виконаний тільки на основі елементів Layher Allround Scaffolding. Це була нескладна конструкція, підлога сцени була покрита дерев’яними балками та фанерою (в 1998 році подіумні щити від Layher Event Systems ще не були у виготовленні). У цій версії сцена мала загальний розмір по фронту 12,432 метри, ширину сцени 8,288 метрів, глибину 6,216 метрів (загальна глибина 8,288 метрів), висоту від землі до даху: спереду близько 8 метрів / ззаду приблизно 5 метрів. Головним “інноваційним моментом” було рішення зробити дах з наявних уже елементів Layher. Конструкція даху була зібрана з елементів Layher з використанням сталевих плоских ферм (4144), з’єднаних послідовно двома частинами для створення прольоту. Форма даху була похилої і накривалася тентом. В опорних вежах (шириною 2,072 метра) можна було встановити стек звукової системи (тоді лінійних звукових систем практично не було). Основний монтаж такої сцени (базової конструкції) при правильно організованому процесі монтажу займав від шести до восьми годин разом з розвантаженням. Демонтаж разом з навантаженням займав від чотирьох до п’яти годин.

Зауваження: якщо б на той час вже були у заводу Layher у виробництві Event Decks і зручний Kedеr-профіль – монтажні роботи були б ще простіше та швидше.

Тур пройшов дуже успішно, дизайн Layher Stage від JSA виправдав очікування і надії замовника на якість послуг з організації постановки сцени та технічного забезпечення. Графік туру строго дотримувався, установка сцени Camel сприяло вирішенню завдань проекту. Робочий простір конструкції давав можливість задовольнити запити режисера і техніків. І що найголовніше, JSA Camel Stage мав привабливий брендований зовнішній вигляд (особливо для того часу).

Промо-тур «Все можливо!» побував в деяких великих містах Росії, в тому числі в Сочі. Після закінчення гастролей Олександр Стрижак дав назву цієї моделі сцени – «Camel». Ця назва збіглося з двома складовими: назвою знаменитих цигарок – бренду, який фінансував цей проект, та верблюда-тварини, який є символом руху в каравани, що по суті є основною ідеєю промо-туру, коли вам потрібно швидко і легко переїжджати з міста в місто.

Особлива подяка Марині Ломтева та Наташі Степанюк з агентства за запрошення компанії JSA Stage взяти участь в якості технічної команди в турі «Все можливо!» і те, що вони нам тоді повірили, що все буде добре.

Оригінальні фотографії першого використання JSA Camel Stage дивіться нижче. Також ви можете побачити перші макети і креслення сцени для туру «Все можливо!».

Після цього проекту, в ході якого був отриманий хороший досвід використання подібної сцени і відпрацьовані навички її установки, Camel Stage стала дуже популярною для проведення невеликих заходів: презентацій, міських свят, рекламних акцій та невеликих концертів. Пізніше конструкція цієї простої моделі сцени змінювалася і допрацьовувалася в залежності від завдань для подій.

Унікальна ідея Олександра Стрижака, базується на модульних елементах Layher Allround Scaffolding, дозволяє змінювати розмір ширини, глибини, висоти, змінювати ширину несучих стін для звуку, приєднувати по сторонам конструкції для відеоекранів. Такий тип структури сцени з елементів Layher дозволяє встановлювати JSA Camel Stage в будь-якому місці і на будь-який твердої поверхні з нерівностями і перепадами висот. З появою плоских ферм Layher з алюмінію встановлювати дах стало набагато простіше. Також завдяки використанню ферм розміром 5,14 метра проліт дахового прольоту був збільшений до 10 метрів. Нам відомі випадки, коли деякі компанії в подальшому використовували потрійне з’єднання, і проліт даху складав 12,432 (4 144 x 3) або навіть 15,432 (5,144 x 3) метра.

JSA почала активно рекламувати свій універсальний продукт на ринку (див. Малюнки нижче), і ця версія сцени до сих пір використовується в багатьох місцях. У 1999 році модель JSA Camel Stage, як найпростіша і недорога конструкція для сценічного бізнесу “прийшла” і в Україну. Київська компанія Bita Music, побачивши це, почала активно просувати нашу модель сцени. Це було зроблено без узгодження з JSA і для промо вони використовували наш макет листівки зі зміненою назвою сцени – «Lemak (c)» (якщо ви спробуєте прочитати Camel – навпаки). JSA не скаржиться на це, і ми раді, що змогли внести свій вклад в розвиток сценічного бізнесу в Україні. Іноді приємно бачити на якихось заходах і в різних місцях нашого вже «дорослу дитину »- JSA Camel Layher Stage.

Хоча ми впевнені, що «стейджери», що будують цю модель сцени, навіть не знають “коренів” та історії цієї оригінальної конструкції. Проте, ми пишаємося нашим популярним продуктом і бажаємо всім удачі та успіхів.

Нижче ви можете побачити фотогалерею з видами JSA Camel Stage, що включає безліч зображень з різних заходів і концертів кінця 90-х – початку 2000-х років (постановка JSA). Ми зробили цю добірку історичних моментів, взявши ці фото з нашого архіву.

В якості реклами: повідомляємо, що найближчим часом будемо готові представити покращений макет даної сценічної конструкції. Це буде як рімейк вдалого продукту після 20 років тріумфальної ходи на ринку!

Слідкуйте за нашими новинами.