Компанія JSA взяла участь в огляді ситуації у сфері сценічних вистав після дворічної перерви через корону кризи. У період, коли бізнес постановочних компаній у промисловості живої музики був майже повністю зупинений. У червневому номері журналу IQ-Magazine (IQ 111 AN ILMC PUBLICATION) була опублікована стаття «STEELING THE LIMELIGHT». На основі багаторічної співпраці на прохання головного редактора журналу Гордона Мейсона Олександр Стрижак дав невелике інтерв’ю для цієї статті. Це було особливо важливо у зв’язку із подіями війни Росії в Україні. Оскільки ця тема дуже близька Олександру Стрижаку з обох боків. JSA була заснована їм у 1996 року в Москві, а 2014 року через російську агресію в Україні його компанія пішла з російського ринку. В даний час штаб-квартира JSA знаходиться у Латвії, компанія веде бізнес у країнах Балтії, а до початку великої війни активно працювала на українському ринку.
STEELING THE LIMELIGHT
Сценічні компанії кажуть про відновлення.
Журналіст Дерек Робертсон розповідає про деякі компанії, які відповідають за інфраструктуру заходів, та про численні проблеми, з якими вони стикаються, коли індустрія живої музики повертається до роботи після дворічної перерви.
Ви можете прочитати повний текст огляду англійською мовою тут: Коротка НДФ Версія Журналу IQ-MAG № 111(06.22)
Нижче ви можете прочитати частини тексту з огляду про компанію JSA та цитати від Олександра Стрижака, перекладені українською мовою.
«…Перемістивши у 2014 році штаб-квартиру своєї компанії та свою сім’ю з Росії до Латвії «з політичних причин», Олександр Стрижак, власник та керуючий директор сценічної компанії JSA Europe, вирішує цілу низку проблем протягом останніх вісім років.
Ця важка робота окупилася і до пандемії справи JSA знову виглядали райдужно. «[Компанія] знову стала офіційним продавцем сценічних конструкцій від світових лідерів Layher, SIXTY82 та Protos, – каже Стрижак. «З моїм старим другом Астерисом Кутуласом ми підготували унікальний проект FLEXODROM – мобільний, модульний та багатофункціональний зал на основі структурних систем заводу Layher у Німеччині. Наприкінці 2019 року ми почали набирати обертів, але криза з коронавірусом змусила нас бути дуже повільними і знову шукати способи вижити у новій реальності…»
«…Стрижак JSA також [як і інші компанії] страждає від нестачі персоналу, особливо на посадах, які потребують кваліфікованих співробітників у команді. “Багато колишніх співробітників вже знайшли іншу роботу і або не хочуть повертатися, або не можуть так швидко припинити відносини з новим роботодавцем”, – говорить він.
«Ми розраховували, що зможемо наймати персонал в Україні, і планували зробити глобальний крок на цьому ринку у 2022 році. Але зараз через війну все змінилося, і ми знову змушені шукати нові рішення. Я вже знайшов спосіб вирішити цю проблему з монтажниками для встановлення сценічних конструкцій, і зараз ми розпочали процес формування нової команди JSA Stagers».
ВІЙНА У ЄВРОПІ
«…Докорінно перебудувавши своє життя через військові маневри Росії, Стрижак із JSA має більше можливостей, ніж багато хто, щоб прокоментувати вплив на регіон війни Володимира Путіна в Україні.
Він пояснює: «Тихий та поступовий процес мого відходу з російського ринку розпочався давно через російську війну в Грузії у 2008 році. Вже тоді я розумів, що Кремль відроджуватиме гібридний СРСР, використовуючи шоу-бізнес, у тому числі телебачення, радіо, преса, кіно та, звичайно ж, живі концерти та різні заходи як зброя пропаганди».
Анексія Криму Росією та початок військової агресії на сході України у 2014 році спонукали Стрижака закрити свої приміщення у Москві та Санкт-Петербурзі. «Це було тяжко, — зізнається він. «JSA була першою професійною сценічною компанією у Росії. У мене була велика кількість співробітників, у компанії було багато значущих проектів щороку, відмінні ділові зв’язки та гарна репутація. Я мусив зупинити все це. Мені досі сумно, що мені довелося залишити там свою сильну та надійну команду. Всім цим людям висловлюю подяку за співпрацю».
Визнаючи, що масштаби операцій JSA постраждали після її відходу з Росії, Стрижак розповів журналу IQ, що йому знадобилося кілька років, щоб створити нову команду та знайти «нові шляхи» для сценічної компанії. Частина цієї роботи включала виконання JSA контрактів в Україні: Євробачення 2017 та Olerome Forum One у Києві; Leopolis Jazz Fest у Львові; та музичний фестиваль Underhill під Івано-Франківськом
Дійсно, він стверджує, що Україна очолила для відновлення JSA після пандемії, оскільки правила карантину в країні сприяли поверненню до бізнесу. «2021 року [український] ринок почав відновлюватися раніше, ніж у Європі та [Великобританії], — повідомляє Стрижак. «Того сезону відбулося багато концертів та фестивалів просто неба, і JSA добре продавала сценічні конструкції для українських продюсерських компаній. Але ми не могли розвиватися і будувати довгострокові плани в тумані обмежень, що береглися (ще на початку цього року)».
Російське вторгнення на початку цього року поклало край усім подібним амбіціям, і Стрижак каже, що JSA у Латвії тепер бере участь у гуманітарних проектах для України у партнерстві з місцевими українськими товариствами та місцевим посольством України.
Щодо бізнесу, то він знову шукає рішення для підтримки свого бізнесу і каже, що, незважаючи на війну, запити з інших країн означають, що він та його співробітники зайняті. «Нині ми зосереджені на активній роботі у країнах Балтії та на європейському ринку», — розповідає він. «Ми постійно отримуємо запити на сценічні конструкції у різних країнах.
Як правило, це прохання про допомогу та можливість підтримки несподіваних проектів. Отже, на мій погляд, цього літа ми зможемо взяти участь у великих та гідних проектах». І в той час, як інші компанії страждають від нестачі обладнання, Стрижак вважає, що JSA знаходиться в хорошій формі на наступний рік. «Ми вже маємо достатній запас Layher, ферм, подіумів та великих покрівельних систем», — каже він. Інженери JSA вже роблять структурні креслення для клієнтів. Крім того, клієнти швидше набувають нових дизайнів, і у нас є замовлення. Тому я з оптимізмом дивлюся на розвиток бізнесу компанії цього року», – додає він.
Щиро дякуємо головному редактору журналу IQ-Mag – Гордону Мейсону (Gordon Mason) та його команді за хорошу співпрацю в цьому випадку. Нам було важливо знову увійти до професійного кола учасників ринку, особливо в цей непростий для нашого бізнесу час.
IQ – провідне галузеве видання про міжнародний бізнес живої музики.
Компанія JSA рекомендує! Щоб бути в курсі новин та інформації про виробництво концертів та живих музичних подій у світі – підпишіться на онлайн та друковану версію журналу тут: IQ Live Music Intelligence